Selülit Nasıl Tedavi Edilir?

Selülit Nasıl Tedavi Edilir?

Selülit tedavisinde bilinen en etkili cihaz FDA onaylı Velashape cihazıdır. Bunun dışında mezoterapi, pasif jimnastik ve lenf drenaj tarzı tedavi yöntemleri de mevcuttur. Bu tedavi yöntemlerinin tümü birbiri ile uyumlu olarak çalışmaktadır.

Velashape

Selülit tedavisi kişinin cilt yapısına göre farklılık gösterebilmektedir. Normal şartlarda 8 ile 10 seans arası sürmektedir. Velashape, FDA tarafından onaylanmış bölgesel bir inceltme cihazıdır. Amerika Gıda ve İlaç Dairesi tarafından selülit azaltılması uygulamasında onaylanmış bir cihaz olup, gözle görülebilir sonuçlar için 4-6 seans yeterlidir. Karın, kalça bölümüne 30 dakika kısa bir süre uygulama yeterlidir. Karın ve kalça bölgesinde gözle görülür şekilde incelme görülebilir. Bu cihaz vücut şekillendirme ve geçici selülit azaltılmasında CE belgesine sahip olup daha iyi sonuçlar için elōs teknolojisinden yararlanılmaktadır.

Doğum sonrası oluşan selülitlerin tedavisi tüm dünyada birçok klinikte uygulanmaktadır. Müşterilerin çoğu uygulama esnasında ya da sonrasında herhangi bir acı ve yanma hissetmemektedir. Seanslar tamamlandığında, yani en fazla 6 seanstan sonra ciltlerinin daha iyi bir görünüme sahip olduğu görülmektedir.

Selülit Tedavisine Nasıl Başlanabilir?

İlk olarak konsültasyon amaçlı bir doktora başvurulmalıdır. Muayene sonrası tedavi yönteminin kişi için uygun olup olmadığına karar verilir. Selülitlerin derecesine veya şikayete sebep olan bölgesel yağlanma yoğunluğuna göre seans sayısı ve uygulama protokolü belirlenir. Tedavinin diyet ile birlikte sürdürülmesi olumlu sonuçların arttırılması açısından önemlidir. İstanbul ve çevre illerden selülit tedavisi için gelenler Dr. Mustafa KARATAŞ’ın uygulamış olduğu tedavi sonrası daha düzgün ve pürüzsüz ciltlere sahip olduklarını belirtmektedir.

VelaShape Kimlere Uygulanmaz?

Hamilelik döneminde olan anne adaylarında, karaciğer ve böbrek rahatsızlığı olanlarda, bölgenin enfekte veya yaralı olması durumunda, herhangi bir cilt hastalığı bulunanlarda, kalp düzenleyici ve diyabet ilaçları kullananlarda bilinen bir ışığa duyarlılık durumlarında uygulanmaz. Eğer hastada bu rahatsızlıklardan biri mevcut ise mutlaka VelaShape uygulaması öncesi muayene sırasında doktora bildirmelidir.

Tedavi öncesi dönemde soğuk suyla masaj yapmak bölgedeki kan dolaşımını arttıracağı için işe yarar bir yöntem olmaktadır. Ayrıca yağlı yemeklerden uzak durmak da spor yapmak da tedavide en etkili yöntemler arasındadır.

Bir cevap yazın