SEO Ne İşe Yarar?

SEO Ne İşe Yarar?

Kurumsal web sitesi sahibi bir çok kişi SEO nedir ne işe yarar bilmemekte aslında SEO her web sitesi için çok önemlidir. Bu kişisel ve kurumsal web sitesi içinde geçerlidir. Peki SEO ne işe yarar.

Sitenizin popülerliğini arttırmak için kesinlikle SEO’ya ihtiyacınız var demektedir. Çünkü bir web sitesine direk aratarak giren kişi çok azdır bunu size şöyle bir örnek ile göstermek istiyorum en çok video izlediğimiz site hangisi youtube değil mi peki hangimiz direk www.youtube.com yazarak giriyoruz. Çok az kişi kitlesi direk giriş sağlıyor çoğu kişi arama motoruna youtube yazarak siteye giriş yapıyor bunun için size aşağıda 1 aylık Google da aratılan youtube kelimesinin aranma hacmini vereceğim.

Aylık yotube kelimesi Google’da 101.000.000 kez aratılmış.

İşte kısaca anlatmak gerekirse SEO bu işe yarar ne kadar bilindik site olsanız da sitenize ulaşmak için arama motorlarında üst sıralarda olmanız gerekmekteki kullanıcılar sizi direk bulabilsin. Sitenizin trafiğini arttırmak için kesinlikle SEO ya ihtiyaç vardır. Bu sayede hem trafiğinizi arttırabilirsiniz hem de sitenizde ticaret yapıyorsanız kazancınızı arttırabilirsiniz.

SEO ile kazanç nasıl artar diye soruyorsanız onu da sizlere bir örnek ile anlatmak istiyorum bir teknoloji ürünleri satan e-ticaret sitenizin olduğunu varsayalım bu sitede telefon ve notebook gibi pahalı ve önemli cihazlar satıyorsunuz.

Müşterilerinizin size ulaşması için arama motorlarında olmanız gerekiyor. Notebook kelimesi ile başlayalım müşteriler bir bilgisayar alacaksa eğer model ile aratma oranı çok az genelde sürekli notebook veya direk bilgisayar diye aratılıyor. 1 aylık Google’da notebook kelimesi 33.100 kere aratılıyor bu kelimede 1-2-3 sıraların bir tanesinde olduğunuzu varsaysanız dönüşüm oranınızı siz hayal edin gelsin paracıklar 🙂

Cep telefonu kelimesine bakalım telefon satıyorsunuz ve arama motorunda cep telefonu kelimesinde 1-2-3  sıralarından bir tanesindesiniz. 74.000 arama hacmi var bu kelimenin sitenize getirdiği trafiği ve sattığınız telefonları düşünün. 🙂

İşte SEO bu işe yarar kısaca SEO paradır. SEO ne işe yara yazımında sonuna geldim.

Bir cevap yazın