Site Spam Kontrolü

Web sitelerinde spam riski ölçme yazımızda sitenizin google’dan spam yememesi için spam kontrolü yapmanız gerekmektedir. Spam değerinize göre özgün içerik girip kopya içerikten uzak durmanız gerekmektedir.

Site Spam Kontrolü

Bir webmaster’ın en fazla dikkat etmesi gereken konulardan birisi olan web sitesinin spam riskidir. Peki web sitesinin spam riski ölçülebiliyor mu ? Eğer sitenizde özgün yazılar var ise spam riskinden korkmanıza gerek yoktur. Çünkü Google sadece kopya içerikleri spam olarak görmekte. Eğer içeriğinizde kopya yazı olduğunu düşünüyorsanız site spam kontrolü yapmanız gerekmektedir. Ayrıca aşağıda verdiğimiz siteden site analizi de yapabilirsiniz. Site analizinde domain authority ve page authority gibi değerleri de sorgulayabilirsiniz. Bu değerler domain isminizin ne denli değerli olduğunu gösterir. Ne kadar yüksek olursa google’da üst sıralara çıkma şansınız o kadar yüksek olur. Ayrıca backlink aldığınız sitelerin spam score değerlerini öğrenip backlinklerinizi geri çekebilirsiniz.

MOZ adı altında olan bu site Spam Scrore bir site spam ölçme sayfası oluşturdu. Bu sayfa sizin sitenizin arama motoru olan Google’dan spam cezası alma riskinizi test etmekte. Site kendi arasında bir puanlama çıkarmakta. Bu puanlama 0 ile 17 arasında. Bu siteye göre puanı 0 çıkan bir sitenin Google’dan ceza alma olasılığı %0,5 değerindedir. Yani ortalama söyle bir hesap yaparsak 100 siteden sadece 5 tanesi spam cezası almaktadır.

Sitenizin spam puanı eğer 6 ise ceza alma olasılığını otomatik olarak artmakta sitenizi daha fazla özgün yazı girmeniz gerektiğini göstermektedir. Site spam oranınız 6 ise  %16 oranında ceza alma yüzdeniz bulunmakta.

Spam oranınızı buna göre hesaplayabilirsiniz. Eğer spamınız daha fazla ise ceza alma riskiniz o kadar fazla artıyor.

Google Site Spam Türleri

*Gizli Yönlendirmeler

*Saldırıya uğramış site

*Gizli metin

*Anahtar kelimeyi çok fazla kullanmak

*Dinamik DNS sağlayıcıları

*Bilgi değeri az olan içerik.

Sitenizi spam’a düşürmemek için özgün yazı girmeniz yeterlidir. Google bazen sadece özgün yazı yazdığınızda’da sitenizi spam olarak görebilir. Sitenizi sürekli test altında tutmak için site spam kontrolü yapmanız gerekmektedir.

Web site analizi ve site spam kontrolü ölçmek için tıklayınız

Bir cevap yazın