Sitem Neden Google da Çıkmıyor !

Sitem neden google da çıkmıyor yazımızda sitenizi google nasıl indexleneceğini, googledan index alma, yazdığınız bir makelenin hemen index alması ve google’da üst sıralara çıkmak için yazımın devamını okumanızı tavsiye ederim.

Sitem Neden Googleda Çıkmıyor!

Web sitenizin yayınlanmaya başladığı andan itibaren 5 ile 20 gün içerisinde Google’dan index almaya başlamaktadır. İndex süresi genel olarak 5 günü bulmaktadır. Google sitenizin hemen görünmesini istiyorsanız. BURAYA TIKLAYINIZ.  Yazısına tıkladığınızda karşınıza gelen sayfada sayfa url nizi oraya yapıştırıp adres ekle butonuna tıklamanız gerekmektedir.

google-site-ekleme

Google’da üst sıralarda olmak istiyorsanız. Sitenizdeki sayfaların ve yazıların açıklayıcı ve Google aratılan sayfa başlıkları belirtmeniz gerekmektedir. Sitenize sadece resim koyarsanız Google’da çıkmanız imkansızlaşabilir. Yazdığınız metinleriniz çok az kelimeye sahip olmaması gerekmektedir. en az 300 kelime olan bir metin paylaşmanız gerekmektedir. bu metinin içinde etiketler ve anahtar kelimeleri abartmamak kaydı ile kullanmanız gerekmektedir.

Sitenizin içinde dışarıya link vermeniz ve dışarıdan sitenize link almanız sizin yararınıza olacaktır. Yazdığınız yazılara resim eklemeniz gerekmektedir. resimsiz yazıları kullanıcılar okumadığı taktirde sitenizdeki hemen çıkma oranı artacaktır. Buda Google üst sıraya çıkmanızı zorlaştıracaktır.  Hemen çıkma oranı ne kadar düşükse sizin ve sitenizin yararına demektir.

Google’da Üst Sıralara Çıkmak İçin Yapılması Gereken Unsurlar

*Anasayfa ve diğer yazılarınızda metin ağırlıklı yazılar paylaşılmalıdır.

*Site genel ayarlarından “Site Haritasının” Aktif edilmesi gerekmektedir.

*Önemli kelimeler ve sürekli aranan kelimeler metin içerisinde abartmamak kaydı ile geçirilmelidir.

*Anahtar kelime linkli olarak kullanılmalıdır.

*Sitenize başka bir siteden link verdirmeniz gerekmektedir.

*Yazdığınız metinden başka bir siteye link vermeniz gerekmektedir.

*Rehber sitelerine kayıt yaptırılması gerekmektedir.

*web sitenizi sosyal medyalardan duyurmanız gerekmektedir. Sitenizin hit sayısı yükseldikçe üst sıraya çıkmanız kolay olacaktır.

Sitem google’da çıkmıyor yazımızın sonuna geldik. Hızlı index alma yöntemleri yazımı okuyarak google sitenizi hızlı index almasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın