Siyah Maske İşe Yarıyor Mu?

Siyah maske işe yarıyor mu yazımda sizlere siyah maske ne işe yarıyor ve kullanıcı yorumları inceledim.

Siyah Maske İşe Yarıyor Mu?

Son dönemlerde, sivilce ve lekeleri geçirdiği, ardında iz bırakmadığı söylenen bir maske türü ortaya çıktı. İnternette, kozmetik mağazalarında, televizyon reklamlarında sürekli karşımıza çıkan siyah maske nasıl bir üründür? Yüzde oluşan siyah nokta gibi lekeler oldukça can sıkıcı bir hale gelebiliyor. Beklenmedik zamanlarda yüzümüzün herhangi bir bölgesinde ortaya çıkan sivilceler ise ayrı bir sorun oluşturuyor. Bu nedenle, sivilce ve lekeleri geçirebilecek yüz ve cilt bakım ürünlerine yöneliyoruz. Doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız ürünleri alıp kullanıyoruz. Sonuç çoğu zaman hüsran yaratıyor, bir de kullanılan maskenin veya kremin ciltte oluşturduğu yeni sıkıntılarla uğraşıyoruz. Burada devreye siyah maske giriyor. Toprak altında bekleyen polifenollerin işlenerek bir maske haline getiriliyor. Polifenollerin bir antioksidan olduğu göz önüne alınırsa, siyah maskenin kaynağının tamamen doğal olduğu anlaşılabilir. Peki, siyah maske işe yarıyor mu?

Siyah maskeyi kullanmadan önce cildin sterilize edilerek temizlenmesi gerekir. Daha sonrasında maske yüze sürülmeye başlanılır. Göz ve dudak çevresinin açık bir şekilde bırakılması önemlidir. Maske göze temas ettiğinde veya yutulduğunda zararlı etkiler verebilir. Maskenin yüzde kalma süresi 30 dakikayı geçmemelidir. 30 dakikalık süre dolduğunda, maske ılık suyla temizlenmelidir. Suyun soğuk ya da sıcak olması maskenin deri üzerindeki etkisini kıracaktır. İlk seans tamamlandıktan sonra siyah maskenin yüzde bıraktığı etkiler görülmeye başlanacaktır. Cilt gözenekleri genişleyecek ve siyah noktalar daha belirgin hale gelecektir. Üçüncü kullanımdan sonra belirgin hale gelen siyah noktalar yok olmaya başlar, ciltteki parlaklık ve pürüzsüzlük hissi netleşir. Cildiniz canlı bir görünüm kazanır. Siyah maske kullananlar için sekizinci seanstan sonrası çok daha iyi sonuçlar doğuracaktır. Sivilce ve lekelerin neredeyse tamamen geçtiği gözlenebilir. Ayrıca göz çevresindeki kırışıklıklarda azalmalar meydana gelecektir. Böylece hem lekelerden hem de kırışıklardan kurtulmuş olunacaktır. Siyah maskenin faydaları arasında şunlar bulunur:

Siyah Maske Faydaları

  • Sivilce, siyah nokta ve lekeler yok olur.
  • Ciltteki nem seviyesini düzene sokar.
  • Nem seviyesi düzene girdiği için kan dolaşımı artar.
  • İltihap ve ödemlere karşı etkilidir.
  • Yaşlanmanın etkisi olan kırışıklıkları azaltır.
  • Cildi parlak bir görünüme kavuşturur.
  • Cilt yenilendiği için ferahlama hissi verir.
  • Ciltteki ölü hücreler dışarı atılır.
  • Cilt iyice sıkılaşır.
  • Cilde detoks etkisi yapar.

Siyah maske kullanıcı yorumları genellikle olumlu yorumlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Talimatlara uyarak düzenli bir şekilde kullanan kişilerin büyük çoğunluğunda siyah lekeler yok olmuştur.

Bir cevap yazın