Slime Nedir? Nasıl Yapılır?

Slime nedir nasıl yapılır yazımda sizlere oyun hamurunun yapımını, oyun hamurunda kullanılan malzemeleri ve slime nasıl yapılır konusunu inceledim.

Slime Nedir? Nasıl Yapılır?

Slime 2017 yılının başında patlayan popüler olan bir çılgınlık diyebiliriz. Peki slime nedir bu kelime İngilizceden geliyor Türkçe anlamı balçık bir başka değişle slime oyun hamuru slime nedir konusunu çözdüğümüze göre oyun hamuru yani slime nasıl yapılır?

Slime Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar ilk öncellikle slime yapmak oldukça kolay sadece birkaç malzeme gerekiyor bu malzemeler sizde olduğu halde sizde evde slime yapabilirsiniz. Slime için gereken malzemeler nelerdir? Slime videolarında görüyorsunuz ki 10 kilo, 20 kilo hatta 100 kilo slime bile yapanlar var arkadaşlar oyun hamurunu fazla yapmak istiyorsanız malzemeyi bol kullanmanız gerekecek aşağıda ben sizlere slime yapmak için gereken malzemeleri göstereceğim.

Gerekli Malzemeler;

  • 1 su bardağı ılık su
  • 1/3 su bardağı normal su
  • Yarım su bardağı hamur tutkalı
  • 1 çay kaşığı boraks
  • Renkli olmasını istiyorsanız gıda boyası veya guaj boya kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki malzemeler ile slime oyun hamurunu yapabilirsiniz fakat ben size bu malzemeler ile nasıl yapılacağını yani yapımını göstereceğim.

Slime Yapımı;

1 çay kaşığı olan boraks maddemizi 1 su bardağı ılık suyla birleştirerek çırpıyoruz. Yukarıda da dediğim gibi renkli olması istiyorsanız guaj boyanızı veya gıda boyanızı ılık suya döküyoruz, daha sonra 1/3 su bardağını ve hamur tutkalını da dökerek karıştırıyoruz. Ve balçık hamur kıvamına gelene kadar çırpıyoruz.

Slime hazır!

Slime yapımını aşağıdaki videoyu izleyerek te öğrenebilirsiniz. Bu videoyu çektikleri içinde youtubetaki yap yap kanalına teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın