tavsiye-araba

Tavsiye Ettiğim Araba Modelleri

Tavsiye Ettiğim Araba Modelleri

Bu yazımda sizlere ilerde sahip olmak istediğim arabaları yazdım. Arabaların teknik özelliklerini ve güncel fiyatlarını yazının içinde bulabilirsiniz. Paylaştığım arabalar üst segment arabalar ilerde sahip de olamayabilirim. Sadece hayallerimde kalabilir. Konuyu daha fazla uzatmadan beğendiğim araba modellerini sizlere anlatayım.

BMW 6.30

BMW’nin bu aracını daha yeni duydum ve duyar dumaz aşık oldum diyebilirim. Küçüklüğümden beri BMW hastalığım var. Bu araba oldukça spor ve şık duruyor piyasada fazlada bulunmuyor İstanbul’da yaşadığım halde aracı çok fazla sokaklarda göremiyorum. Aracın motoru oldukça güçlü, güçlü olduğu içinde oldukça fazla yakıyor bmw 6.30 şehir için yakıt tüketimi 11lt. Bu tüketim normal gelir düzeyi olan birisi için oldukça yüksek. Fakat önemli bir nokta varki aracın şehir dışı yakıt tüketimi oldukça normal geldi bana şehir dışı yakıt tüketimi 5,8lt.

Bu araçta maddi olarak düşündüren bir konu daha var oda yıllık vergisi bmw 6.30’un yıllık vergisi 4.100 TL civarlarında bu rakamda geliri normal birisi için oldukça yüksek kalıyor, fakat araba o kadar güzel ki değer diyorum.

Aracın ortalama değeri 100.000 TL ile 500.000 TL civarındadır.

BMW 6.30 Motor Performansı

Jeep Grand Cheroke

Jeep olarak en çok beğendim arabalardan bir tanesi olan grand cheroke aracının havası bir başka benim gözümde. Aracın 4×4 çekişi bulunmakta. Yani aracı alıyorsun kendini dağa taşa vuruyorsun. Araç jep olduğu için oldukça büyük fakat motoruda kendisini gibi büyük. Araçta 3.0 260 beygir motor bulunmakta, bu motor bu araç için oldukça güçlü. Tabi motor büyük olunca yakıtta artıyor jeep grand cheroke yakıt tüketimini merak ettiğinizi biliyorum. Araç şehir içinde 9.3lt yakmakta şehir dışında ise 6,5lt yakıt tüketmekte. Araç performans bilgilerini de sizler ile paylaşıyorum aşağıda. Allah isteyen herkese nasip eder inşallah ?

Grand Cheroke Motor ve Performans

BMW 3.20

BMW 3.20 aracı yaşadğımız her yerde en çok bulunan arabalardan bir tanesi. Bende BMW hastalığı olduğu için bu aracıda çok seviyorum ve sizlere tavsiye ediyorum. Aracın kendisinde ayrı bir hava bulunmakta fakat BMW bazı 3.20 modellerinde 1,16 motor bulunmakta fakat kullanıcıların çoğu bunu bilmemekte.

Bu aracın güzel bir yanı üst segment olmasına rağmen yakıtları normal seviyelerde orta düzel bir aileye hitap eden bu araç olduğu için yukarda da bahsetmiştim. Her sokakta 2 tane bulunmakta. (Tofaş gibi?). BMW 320 şehir için yakıt tüketimi 5,4 lt şehir dışı yakıt tüketimi ise 3,9 lt. gördüğünüz üzere oldukça ideal. Araç 0 dan 100 km hıza 7,6 sn ye çıkmakta tabi bu teknik veriler siz denediğinizde bu süre illaki uzayacaktır. Aracın motor performans bilgilerini aşağıda sizinle paylaşıyorum.

BMW 3.20 Motor ve Performans

Range Rover Sport

Yine harika araçlardan olan range Rover sport jeep bu aracın görüntüsü yeter tabiri vardır ya aynen öyle bana sorarsanız aracın tasarımı mükemmel pahalı bir araç fakat değer. Yalnız yeni duyduğum duyumlara göre Range Rover arabaları aşırı derecede hızlı bozuluyormuş çok fazla elektronik aksam olduğu için hemen hemen her zaman arıza verebiliyormuş. Bu araçlar arıza verdimi de 3-5 çıkmaz. Diye düşünüyorum yani her hangi bir arıza verdimi anahtarı bile bırakabilirsiniz. Bunun için bırakın orta düzeyde biri bunu almasın zenginler keyfini sürsün.
Aracın şehir için yakıt tüketimi 13,2lt şehir dışı 8,7 lt resmen yakıtı içiyor ama ona göre de gidiyor. Aracın motor ve performans bilgilerini sizlere aşağıda paylaşıyorum. Karar sizin. ?

Range Rover Motor ve Performans

Bir cevap yazın