Telefon Hafızasını Arttırma

Akıllı telefonların pil sorununu duymayanınız yoktur. Bu sorunlardan bir tanesi de telefonlardaki hafıza yetersizliği. Peki telefonun kendi hafızasını azken nasıl telefon hafızasını arttırma işlemini yapabiliriz. Eğer telefon hafızası nasıl arttırılır bilmiyorsanız ? Aşağıdaki yazımızda bu konunuz cevabını kolaylıkla bulabileceksiniz.

Telefon Hafızasını Arttırma

Akıllı telefonlarda 4 GB, 16 GB, 32 GB diye hafızaları gitmekte fakat şuan günüzümde bir resimin boyutu bile 10 MB olmuşken 4 veya 16 GB lık hafıza kullanıcılara nasıl yetsin. Ve telefon işletim sistemi hafızanın çoğunu kaplarken hemde. Eğer telefonunuzun hafızası az ise yapacaklarınız yeni telefon maliyetinden çok daha ucuz olacaktır. Bunun için yapmanız gereken işlem Dahili hafıza arttırmak olacaktır.

Bulut Depolama ile Telefon Hafızası Arttırma

Eğer internet bağlantısından yana sorununuz yok ise yani her bulunduğunuz ortamda internetin varsa bulut depolama ile telefon hafızasını arttırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bir bulut hesabı oluşturmak eğer bir gmailiniz var ise Google drive ile telefonunuzdaki çoğu hafıza dolduran veriyi Google drive bulut hesabına taşıyabilirsiniz. Bu işlem için sadece Google drive ihtiyacınız bulunmamaktadır. Normal bir Outlook mailiniz var ise (Hotmail) OneDrive ile 15 GB a kadar ücretsiz bulut depolama servisleri bulunmaktadır. Bu alanda size yeterli gelmiyor ise Microsoft’un telefonlar için yaptığı telefon hafızası arttırma kampanyası için Tıklayınız.

USB ve Hard Disk ile Telefon Belleğini Arttırma

USB ve Hard Disk ile Telefon Belleğini Arttırma

Usb ve Hardiskler ile telefon belleğini arttırmak için sizin bir aparata ve otg destekleyen bir cihaza ihtiyacınız bulunmaktadır. Hemde  OTG Usb bellek bulunmaktadır. (On The Go) Bu sistemde hafızanızı arttırmak için kullandığınız belleklerin Fat32 sistemi ile çalışması gerekmekte. Bu yöntemin bir dez avantajı bulunmakta oda Usb veya hardiski sürekli yanınızda taşımamaktasınız.

Mobil belleğinizi arttırmak için telefonunuzun hafızasında müzik tutmayıp. Çevrim içi müzik programlarından yararlanabilirsiniz. Bu müzik programları Spotify, Deezer gibi telefon programların yanı sıra radyo danda yararlanarak hafıza doluluğundan kaçınabilirsiniz.

Telefon Uygulamalarını Hafıza Kartına Taşıma Yöntemi

Mobil hafızanızı arttırmak için uygulamalarınızı telefonunuzun hafıza kartına taşıyabilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gerekenler;

Menü – Ayarlar – Uygulamalar (ekranı sola kaydırın) – SD Kartta taşımak istediğiniz uygulamayı seçin – SD Karta Taşı

Bu işlemi yaparak telefonunuzdaki uygulamaları hafıza kartınıza taşıyabilirsiniz. Oyunlarınızı ve yüksek Boyutlu uygulamalarınızı hafıza kartınıza taşımanız Telefon hafızasını arttırma işleminde etkili olacaktır.

Bir cevap yazın