Telefonda Kayıtlı Wifi Şifresini Bulma Yada Görme

Telefonda kayıtlı wifi şifresini bulma yada görme yazımda telefon wifisine kayıtlı wifi şifresini görmeyi ve o wifi şifresi ile internete bağlanmayı inceledim.

Telefonda Kayıtlı Wifi Şifresini Bulma Yada Görme

Aslında herkes tarafından bilinir ki herhangi bir cihazdan wifi şifresinden girildiği zaman cihaz onu otomatik olarak kaydeder. Bu sayede tekrar o wifi şifresinin alanına girildiği zaman cihaz otomatik olarak şifreyi görür ve internete bağlanır. Fakat şifre unut denir ise yada cihaz resetlenmesi durumu için geçerli değildir. Bunun dışında önemli bir ayrıntı var ki şifre var olmasına rağmen onu görmek ve başkaları ile paylaşmaktır. İşte siz internete girerken size bulunduğunuz yerin şifresi sorulduğu zaman kendi cihazınıza bakarak nasıl görülmesini sağlayacağınızı anlatmaya çalışacağız. Sizde bu sayede kayıtlı wifi şifresi bulma yaparak çevrenizdekilere kolaylık sağlayabilirsiniz.

Cihazınızda Daha Önce Şifresini Girdiğiniz İnternet Şifresini Öğrenmek İçin

Cihazınızda kayıtlı wifi şifresini bulma için birkaç yol önerebiliriz. Öncelikle belirtelim bu bir şifre kırma yöntemi değildir bu konuda şüphe etmeyiniz. Öncelikle yapmanız gereken;

  • Android cihazınızdan dosyalarım kısmına girerek kayıtlı olan data, müzik, wifi yazan yere girin sonrasında ise wpa_supplicant.conf adlı dosyayı bulun. Bu dosyayı bulduktan sonra cihazda bulunan tüm wifi şifrelerini bulabilirsiniz. Bu sayede bulunduğunuz alanın şifresini görebilirsiniz.
  • Wifi daha önce açık yazılmış ise yine şifre bulma yöntemini kullanabilirsiniz.
  • Fakat bu yöntemleri yapabilmek için cihazınızın sıfırlanmamış ve şifre unut yapmamış olmanız gerekmektedir.

İnternet Ağlarına Bağlanmak İçin

İnternet ağlarına bağlanmak için öncelikle şifre bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca mobil internet kullanıcı iseniz kendi mobil bağlantınız ile de internet paylaşımı yapabilirsiniz. Bunu yapmak için mobil bağlantı ayarlarına girerek internet paylaşmaya girmeniz gerekmektedir. Paylaşım için size internet şifresi önceden verilmiş olacaktır. Şifre yine akıllı cihazınız da görülecektir. Çıkan şifreyi yanınızdaki arkadaşınızın mobil paylaşım için şifreyi girmesi gerekiyor. Bu sayede  internet paylaşımı yapabileceksiniz.

Ayrıca bulunduğunuz mekanda internet az çekiyor ve bağlanma sorunu yaşıyorsanız o zaman yapmanız gereken internet bağlantınızı yani wifiyi tamamen kapatmaktır. Birkaç dakika bekledikten sonra wifiyi tekrar açarak bağlan butonuna basarak bağlanabilirsiniz. Bulunduğunuz yer modem cihazına yakın ise kısa zamanda bağlanacak ve internete girebileceksiniz.

Telefona kayıtlı wifi şifresi bulma yazımında sonuna geldim. Wifi şifre değiştirme işlemini sürekli yaptığınız taktirde başkalarına verdiğiniz şifreler geçersiz sayılacaktır. Size önerimiz olarak ayda en az bir kere wifi şifrenizi değiştirin.

Bir cevap yazın