Telefondan Televizyona Kablosuz Görüntü Aktarma

Telefondan Televizyona Kablosuz Görüntü Aktarma yazımızda telefondaki görüntüyü ve sesi kablosuz teknoloji ile nasıl televizyona aktarılması gerektiğini inceledik.

Telefondan Televizyona Kablosuz Görüntü Aktarma

Günümüzdeki teknoloji ile artık telefonunuzda televizyona görüntü aktarmak çok kolay. Kablo ile televizyona görüntü aktarmayı hepimiz biliyoruz. bilgisayardan ve telefondan kablolu görüntü aktarabiliyorduk. Şimdi yeni bir teknoloji ile Telefondan Televizyona nasıl kablosuz görüntü ve ses aktarılıyor onu sizlere göstereceğiz.

Bu özelliği kullanabilmeniz için telefonunuzun ve televizyonunuzun bu özelliği olması gerekmektedir. Televizyonunuzda ve telefonunuzda “miracast” özelliği olması lazım.

İlk öncelikle televizyonumuzun ayarlar bölümüne girip bağlantılardan miracast özelliğini aktif hale getiriyoruz. Televizyonumuzun bu özelliğini aktif hale getirdiğimizde televizyon normal bir modem gibi wifi sinyalleri yaymaya başlayacaktır. özellik açıldıktan sonra telefonunuzdan’da miracast özelliğiniz açtığınız. Taktirde televizyonun yaydığı wifi sinyallerini görebileceksiniz. O wifi sinyalline bağlanmak için tıkladığınızda televizyonunuz size örn: Samsung Galaxy Note 4 (İslam Kol) televizyona bağlanmak istiyor. diye bir pop-up çıkarmaktadır. Onay verdiğiniz taktirde Telefonunuzdaki görüntü kablosuz televizyonunuza aktarılmış olacaktır.

Cep Telefonunuzu modem olarak kullanılabildiğini biliyor muydunuz. Detaylı bilgi için Tıklayınız

Telefondan Televizyona Kablosuz Görüntü Aktarma yazımızın sonuna geldik.

One comment

Bir cevap yazın