Telefonlar İçin VPN Uygulamaları

Telefonlar İçin VPN Uygulamaları

Türkiye’de bazı sitelere telefondan erişmek oldukça zor oluyor bir şirket içerisindeki wifiyi kullanıyorsanız şirketin yasakladığı sitelere telefonunuzdan girememekte siniz. Bu sorunu çözmenin kolay yolu tabikide var.

Bilgisayarlarda olduğu gibi artık akıllı telefonlarda da VPN uygulamaları mevcut. Bu yazımda sizlere telefonunuzda kullana bileceğiniz 2017 yılının en güncel VPN uygulamaların (aplikasyonların) dan bahsedeceğim. İlk öncelikle herkes tarafından oldukça kullanılan ve kullanışlı program olan vpn master dan bahsedeceğim. Aşağıdaki uygulamaları Google kendi servisi olan Google play storeden edinebilirsiniz.

  • VPN Master

Vpn master uygulaması ile telefonunuzla istediğiniz siteye hiç hata almadan rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. Ama size şunu söylemem gerekiyor bu uygulamayı telefonların bazılarına yüklerken root işleminden geçmesi gerekmektedir.

  • Betternet VPN

Betternet tamamen ücretsiz vpn hizmeti sunan bir uygulamadır. Bu uygulama ile sitelere giriş çıkışı hızlı yapabilirsiniz. Bu uygulamanın yaptığı işlem şöyledir. Ulaşmak istediğiniz sitenin sunucusu ile sizin aradınızda bir köprü kurarak o sayfaya erişebilmenizi sağlıyor.

  • Opera VPN

Bildiğiniz üzere opera bir tarayıcı bu tarayıcı firması kendi tarayıcısına ücretsiz vpn desteği ekledi. Opera tarayıcısı üzerinden her hangi bir başka program olmadan ücretsiz opera vpn servisini kullana bilmektesiniz. Opera Vpn nasıl kullanılır diye soracak olursanız opera tarayıcısını açıp ayarlar bölümüne gidin oradaki VPN özelliği aktif hale getirin daha sonra herhangi bir internet adresine gittikten sonra gezinme adresinin yanında ülke seçip vpn aktif edebilirsiniz.

  • Lantern VPN

Lantern vpn ile giremediğiniz sitelere hata aldığınız sitelere kolaylıkla erişebilirsiniz. Bu vpn uygulaması oldukça basit kullanımı bulunmaktadır. Vpn uygulamasını edinmek için Google play store a göz atabilirsiniz.

Telefon için uygulama arıyorsanız. Telefonunuz için önerilen uygulamalar yazımı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın