Telefonunuz İçin Önerilen Uygulamalar

Telefonunuz için önerilen uygulamalar yazımızda güncel, güvenli, sosyal, sohbet ve görüşme yapılabilen uygulamaları inceledik.

Telefonunuz İçin Önerilen Uygulamalar

1- Wickr

Wickr, ile baştan sonra şifreleme ve kendi kendini silebilen mesaj sistemini ilk kullanan aplikasyonlardandır. EFF’nin güvenli mesajlaşma sıralamasında 7 üzerinden 5 puan almış. Gizliliği evrensel bir insan hakkı olarak nitelendiren Wickr şirketi, AES256 algoritmasına dayalı çok katmanlı şifreleme kullandığını belirtiyor.

2-Telegram
EFF’e göre güvenlik açısından Telegram’ın standart ayarları 7 üzerinden 4, gizli sohbet uygulaması ise 7 üzerinden 7 puana sahip.

3- WhatsApp
Tüm mesajlara baştan sona şifreleme özelliği getiren WhatsApp’in bu adımı yaklaşık 1 milyar kullanıcısını tatmin edecek. EFF güvenlik listesinde 7 üzerinden 6 gibi iyi bir puan alan WhatsApp’in şifreleme sistemi, AES256 şifreleme standardının yanı sıra mesajın orijinalliğini garantileyen şifrelenmiş mesaj doğrulama kodu HMAC’a da sahip.

4- Messages ve FaceTime
Apple firmasının mesaj şifreleme ve güvenlik hususundaki ünü biliniyor. 2013 yılında Amerikan Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi’nin (DEA) basına sızan iç yazışmasında ‘iki Apple cihazı arasındaki iMessage’ın içine ulaşmanın imkansız olduğu’ belirtiliyordu.

5- Signal
Open Whisper Systems’a ait Signal aplikasyonu ücretsiz ve tüm kullanıcılara açık bir kaynak. Apple’ın iOS’u ve Android için şifreli telefon görüşmesi ve yazılı mesajlaşma hizmeti sunuyor. Open Whispers Systems, Signal Protocol’ü WhatsApp’e entegre etmek için WhatsApp ile birleşmeye gitti.

6- Silent
Şifrelenmiş iletişim teknolojileri hususundaki uzman Silent Circle şirketine ait Silent, hem aplikasyon hem de donanım sunması ile dikkat çekiyor. Şirket, Blackphone ile ‘dünyanın özel tasarımlı ilk smart telefonunu ürettiğini’ belirtiyor.

Telefonunuz İçin Önerilen Sosyal Medya Uygulamaları

7-Facebook

Facebook bir sosyal paylaşım uygulamasıdır. Facebook üzerinden arkadaşlarınız ile mesaj, sesli ve görüntülü konuşabilirsiniz. günümüzde facebook üzerinden sayfalar yaparak gelir sağlanmaktadır.

8-İnstagram

İnstagram sadece fotograf ve video paylaşım yapılabilen sosyal medya uygulamasıdır. instagrama facebook üzerinden bağlanılabilmektedir. instagram üzerinden satış yapan sayfalar mevcuttur. yani instagramıda gelir için kullanılmaktadır.

9-Swarm

Swarm güncel konum paylaşabildiğiniz sosyal paylaşım uygulamasıdır. swarm sayesinde işletmele yerleri kendi mekanlarının reklamlarını ve işletmenin içeriklerini menülerini uygulama üzerinden paylaşılabilmektedir.

10-Vine

Vine sadece kısa 6 saniyelik videolar paylaşılabilen sosyal paylaşım uygulamasıdır. vine ile aramıza katılan bir çok fenomen bulunmaktadır. şuan vine üzerinden video çeken fenomenler instagramdan video çekmeye başlamıştır.

11-Twitter

Twitter ilk zamanlarda sadece yazı paylaşılabilen bir sosyal paylaşım sitesiydi. şuan 140 karakter yazı yazıp video ve resim paylaşılabilinmektedir. twitterdaki paylaşıma tweet atma denmektedir.

Telefonunuza güncel uygulamaları indirmek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

GooglePlay

AppleStore

Telefonunuz İçin Önerilen Uygulamalar yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın