Telefonu Hızlı Şarj Etmenin Yöntemleri!

Telefonu hızlı şarj etmenin yöntemleri yazımızda telefonunuzun şarjının nasıl daha uzun gideceğini ve şarjı uzun giden telefon modellerini inceledik. Yazımın devamında sizlere şarj yöntemlerini, H. şarj olan telefonları herkesin korkutuğu soru olan hızlı sarj etmenin telefona etkisini ve telefonun sarjı nasıl uzun gider konularını inceledim.

Telefonu Hızlı Şarj Etmenin Yöntemleri !

*Telefonunuzun daha hızlı şarj olmasını istiyorsanız USB yoluyla değil Kendi adaptörü ile şarj etmelisiniz.  USB ile şarj edilen telefonlar çok daha fazla geç dolmaktadır. USB telefona güç oranını çok düşük gönderdiği için telefonunuz kolay kolay şarj olmayacaktır.  Adaptörlerde ise güç oranını çok fazla gönderdikleri için telefonunuz daha hızlı şarj olacaktır. Fakat adaptöründe amper değeri yüksek olması gerekmektedir.

*Telefonunuzun daha hızlı şarj olmasını istiyorsanız telefonunuzu kapatmalısınız. Telefon açık olduğundaki şarj oran hızı ile kapalı olduğu oran hızını çok rahatlıkla fark edebileceksiniz. Telefonunuzu kapatmanızdaki amaç akıllı telefonların şarj sorunu olduğu için arka planda yaptığı işlemler, baz istasyonlarından aldığı sinyaller ve telefonun ekranının ışığı şarj süresine oldukça etkilemektedir.

Örnek Havuz problemi ile bunu  rahatlıkla anlatabiliriz 1 havuza 2 musluk su dolduruyor bir musluk o havuzdan suyu boşaltıyorsa havuzun dolması biraz daha zaman alacaktır. Fakat suyu boşaltan musluğu kapatırsak havuz daha hızlı dolacaktır.

Telefonunuzu kapatmayıp hızlı şarj olmasını istiyorsanız wifi, gps ve arka plandaki işlemler gibi kullanmadığınız şarj harcayacak işlevleri kapatabilirsiniz.

hizli-sarjın-etkileri

Hızlı Şarjın telefonlara Etkileri

Akıllı telefonlar ile insanlar hızlı bir şekilde iletişim kursada şarj sorunu nedeni ilede o kadar erken iletişimleri kesilmektedir.  Bunu engellemek için güncel telefonların çoğunda hızlı şarj modu geliştirilmiştir ve  artık nerdeyse tüm belediye otobüsleri, metrobüsler, metrolar gibi ulaşım araçlarında USB ile şarj edilebilmektedir. Hızlı şarj telefonlara zarar verebilmektedir. Ne kadar şarj ederseniz bataryanız o kadar hızlı ölür.

Telefonun şarjı nasıl uzun  gider

Telefonunuzun şarjının uzun gitmesini istiyorsanız.

Telefon parlaklık ayarını kısmanız gerekmektedir. Telefonunuzu kullanmadığınız taktirde wifi, gps, ram temizleme, arkadaki işlemler ve mobil veriyi kapatmanız telefonunuzun şarjının uzun gitmesine yardımcı olacaktır.

 Şarjı Uzun Giden Telefon Seçimi !

Şarjı uzun gitmesini istediğiniz telefonu seçerken telefonun ekran boyutu ile (inç) Pil boyutuna bakmanız gerekmektedir.  Telefon 5.5 in.. Ekran boyutuna sahipse size uygun gidecek olan pil boyutu en düşük 3000 mAh  olması gerekmektedir. Ekran boyutu büyük olup pil değeri düşük olan telefonlar seçtiğiniz taktirde akıllı telefonunuz ile 1 günü bile çıkaramazsınız.

Şarjı Uzun Giden Telefon modelleri ;

Aşağıda belirttiğimiz telefon modelleri hızlı şarj olabilen telefonlardır. Güncel zamanda çoğu telefonlarda hızlı şarj özelliği mevcuttur. Aşağıdaki model telefonlar şarjı uzun giden modellerdir.

*Samsung Galaxy Note 4

5.7 inç 3220 mAh

* LG G4

5.5 inc 3000 mAh

*Samsung Galaxy Note 5

5.7 inç 3000 mAh

*Sony Xperia Z5 Premıum

5.5 inç 3430 mAh

*Sony Zperia Z5

5.2 inç 2900 mAh

Bir cevap yazın