Televizyon’dan Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Televizyon’dan ekran görüntüsü nasıl alınır yazımda televizyondan ekran görüntüsü alma, hangi televizyonlardan screenshot alınabiliyor ve görüntü alabilmek için yapılması gerekenleri inceledim.

Televizyon’dan Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Bazen televizyon ekranında gördüğünüz herhangi önemli bir görüntüyü kaydetmek gerekir. Bunu elimizde bulunan akıllı cihazlar ile yapmaya çalışsak da tam ve kaliteli bir görüntü alamayabiliriz. Buda bize gereken görüntünün eksik yada tam görüntü sunmamasına sebep olur.

Bu sebep ile tv de ekran görüntüsü alma yapmak gerekmektedir. Fakat bu konuya dair en ufak bir bilgisi olmayan yada böyle bir uygulamanın olduğunu bilip ama nasıl yapıldığını bilmeyenler için sizlere bu yöntemi açıklamaya çalışacağız. Sizde bu sayede gerek gördüğünüz zaman bu yöntemi deneyerek ekran görüntüsünü tv ye kaydeder ve kullanabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü Televizyondan Almak İçin Yapılması Gerekenler

Televizyondan ekran görüntüsü alma bazı özel durumlarda ihtiyaç duyulan bir durum olmaktadır. Bunu diğer akıllı cihazlar ile kayıt yapmaya çalışsanız da tam kalite elde edebilmeniz mümkün değildir. Bu sebep ile televizyondan ekran görüntüsü almak için şu yöntemleri deneyebilirsiniz;

⇒ Televizyonun a kumandasında bulunan start tuşuna basın
⇒ Görüntü alacağınız ekranı ayarlayın
⇒ Sonra gerekli büyütmeyi yapın
⇒ En son olarak televizyonda bulunan ekran görüntüsünü USB cihazı ile başka bir cihaza aktarın
⇒ Cihaza kaydettikten sonra ekrandan çıkabilirsiniz.
⇒ Fakat bunu yaparken yüklediğiniz cihazda görüntünün çıkmasını bekleyin.

Yapmanız gereken bu kadar basit olmaktadır. Bu sayede televizyonda bulunan görüntüyü almış ve başka bir cihaza aktarmış olacaksınız.

Hangi Televizyonlardan Ekran Görüntüsü Alınabilinmektedir?

Herkes tarafından merak edilen soruların başında hangi cihazlardan ekran görüntüsü alınabilir sorusu gelmektedir. Aslında bunun için son üretimlerden olan birçok cihaz bu işlemi yapabilmektedir. Bunun dışında akıllı cihazınıza da aktarmak için kısa ve küçük bir iki işlem yeterli olacaktır. Ayrıca eğer televizyonunuz internet bağlantısına sahip ise o zaman işleriniz daha da kolaylaşır. Bu sayede hemen görüntü alabilir ve kullanabilirsiniz.

Ayrıca bu televizyonların çoğunda yayını durdurma veya kaydetme yaparak daha sonrada izleme veya görüntüleme yapmanız mümkün olmaktadır. Gelişen teknoloji ile hayatımızda büyük yenilikler olmakta ve olmaya da devam etmektedir. Bizlerde bu yeniliklerden faydalanarak hayatımızı kolaylaştırmaya devam etmekteyiz.

Televizyondan ekran görüntüsü alma yazımında sonuna geldim. Telefondan televizyona görüntü aktarma yazımı okuyarak telefondaki görüntüyü televizyona aktarabilirsiniz.

Bir cevap yazın