Vodafone Eksiye Düşme Nasıl Kapatılır?

Türkiye’de en çok tercih edilen mobil operatörlerden biri olan Vodafone, müşterilerine sunduğu farklı kampanyalarla dikkat çekiyor. Bu kampanyalar arasında bulunan Cep Avans, hat içinde bulunan TL bakiye bitse dahi kişinin eksiye düşerek konuşma yapmaya devam etmesine olanak sağlıyor. Eksiye düşme sınırı Vodafone tarafından -6 TL olarak belirlenmiştir. Daha sonradan yüklenen TL içerisinden eksi miktar alınacaktır. Eğer -5 TL’lik bir eksiye düşme durumunuz varsa, 20 TL’lik bir yükleme yaptığınızda genel bakiyeniz 15 TL olacaktır. Ayrıca bu servisi kullanmak için aylık ücret bedelinin 60 kuruş olduğunu unutmamak gerekir. Eksiye düşmenin avantajlı bir durum oluşturduğu kadar, bazı kişiler için bir dezavantaj yarattığı da söylenebilir. Bu yüzden herkes için “Vodafone eksiye düşme nasıl kapatılır?” sorusunun cevabı önem kazanıyor.

Vodafone Eksiye Düşme Nasıl Kapatılır?

Vodafone Cep Avans özelliğini kapatmak için şu yöntemler izlenebilir:

  • 0 (542) 542 00 00 numarasını arayarak Vodafone müşterine hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Cep Avans abonelik iptali için irtibat kurabilir ve bu hizmeti sonlandırabilirsiniz. Bu aramada sizden ücret kesilebilir. Ücret kesintisine dair bilgi konuşmaya başlamadan önce size veriliyor. Eğer hattınızda tanımlı dakikanız varsa ücret kesintisi değil, dakika kesintisi yapılıyor.
  • Arada boşluk bırakmadan AVANSIPTAL yazarak 7000’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Bu mesaj sonrasında sizden ücret kesintisi yapılmaz.
  • Vodafone’nun internet hizmetleri arasında bulunan Self Servis’i kullanarak eksiye düşmeyi kapatabilirsiniz. Hem bilgisayarlardan hem de akıllı cihazlardan Self Servis hizmetini kullanabilirsiniz.

Yukarıda sıralanan yöntemleri kullanarak “Vodafone eksiye düşme nasıl kapatılır?” konusuna açıklık getirilecektir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir husus daha bulunuyor. Eğer bakiyeniz eksiye düşmüş konumdaysa, Cep Avans iptali gerçekleştirilemiyor. Bu yüzden bakiyenize TL yükleyip artıya geçtikten sonra bu işlemleri yapmanız gerekecektir.

Bir cevap yazın