Web Tasarım Nedir ? Web Tasarımın Faydaları !

Web Tasarım Nedir Web Tasarımın Faydaları yazımızda sitenizin googleda üst sırlara çıkmada yararı olan web tasarımının faydalarını ve tasarım yaptırırken nelere dikkat edileceği konularını işledik.

Web Tasarım Nedir ? Web Tasarımın Faydaları !

Günümüzde tüm firmaların kendi siteleri bulunmakta. Firma harici de kişisel bloglarında fazlasıyla arttığını görmekteyiz. Peki bir sitede web tasarımın önemi ne kadardır. Bugün bu konuyu inceledik.

Web tasarım bir kurum için imaj anlamına gelmektedir. Bir kurumun web tasarımı kurumun ne kadar iyi bir iş yaptığını veya ne kadar kötü bir iş yaptığını uzaktan göstermeye yarar. Eğer e-ticaret ile gelir sağlayan bir kurumun sitesi iseniz müşterilerinize sitenizle güven sağlayabilirsiniz.

Tasarımınız iyi olduğu halde sadece ticaretten değil. Reklamlardan da para kazanabilirsiniz. Bu kişisel bloglar içinde geçerlidir. Günümüzde çoğu webmaster kendi sitelerinden reklamlardan para kazanmaktadır.

Web tasarımı yaptırırken nelere dikkat etmemiz gerekmektedir !

* Web tasarımınız arama motorları ile uyumlu (koordineli) bir şekilde çalışması gerekmektedir. Eğer tasarımınız arama motorları ile uyumlu değilse Google,yandex gibi önemli arama motorlarında üst sıralara çıkmanız sizin için zorlaşacaktır.

*Sitenizin içerikleri özgün ve arama motorlarının algoritmasına uygun bir şekilde yazılmalıdır.

*Sitenizin kodlaması güncel kod dilleri ile yazılmalıdır.

*Sitenizdeki görsellikler gayet uyumlu olmalıdır. Bir ziyaretçi sitenizi girdiğinde renk uyumları kullanıcıyı boğmamalıdır.

*Tasarımınız size özgün olmalıdır. Kopya tasarımlar sizin imajınızı zedeleyebilir.

 

Web tasarımı nedir ? ve Web tasarımının faydaları yazımızım sonuna geldik.

Bir cevap yazın