X Ray Cihazı Nedir X Ray Cihazının Zararları !

X ray cihazı nedir x ray cihazının zararları yazımızda yararlarını, zararlarını ve x ray cihazının nerelerde kullanıldığı konularını inceledik.

X Ray Cihazı Nedir X Ray Cihazının Zararları !

Güvenlik için kullanılan silah, bıçak, bomba gibi ağır metallerin yakalanmasıda yardımcı olan güvenlik cihazı diyebiliriz. Bir çok suç unsuru aleti kişilerin üzerinde bu cihaz sayesinde yakalanmaktadır.

X ray cihazı ile şuç unsuru aletleri bulunmasına yardımcı olur. Bildiğimiz üzere X ışınları insan vücuduna zararları bilinmektedir. Peki x ray cihazları zararlımıdır. Bu konuları bu yazımızda inceledik.

Hastanelerde erken tedavi önemlidir. Röntgen ve Tomografi cihazlarında’da X ışınları bulunmaktadır. Fakat doktorlar hastaları röntgen ve tomografiğe yönlendirmektedirler

X ray cihazı zararlımıdır ?

X ışını eşittir radyasyon demektir. Unutmayalımki atam bombasındada radyasyon vardır. Fakat hemen korkmaya gerek yok çünkü x ray cihazındaki radyasyon ile atam bombasındaki radyasyon bir değildir. Bu cihaz günümüzde Karakolda, hava alanında, avmlerde ve bazı kurumlarda bulunmaktadır. Bu cihaz kadar insanların içerisine girdiğine göre kendi düşüncem olarak radyasyon değeri yüksek değildir. Çünkü inşalara ciddi zarar veren bir cihazı sağlık bakanlığı her yere süs ağacı gibi koyacağını zannetmiyorum.

Bir cevap yazın