Yandex Direct Reklam Verme

Yandex Direct Reklam Verme

Arama motorlarında Türkiye’de Google’ın en büyük rakibi olan Yandex arama motoru, Google adwords gibi reklam alanı oluşturdu. Yandex direct reklam verme ile artık. Yandex arama motorunda hedef kitlenize rahatlıkla ulaşabileceksiniz. Peki yandex direct e reklam nasıl verilir? Bu yazımızda bunu sizlere anlatacağız.

Yandex Direct’e Reklam Nasıl Verilir?

Yandex arama motorunda reklam verirken ilk öncelikle reklam ver bölümüne gidin. Orada sizden ülke seçimi yapmanızı isteyecektir. Bunu sormasının sebebi ise reklam gösterimlerini ve ödeme yöntemlerini ülkenize göre otomatik ayarlamaktadır.

yandex direct’e reklam nasıl verilir?

*Daha sonra ise reklam vermek istediğiniz kampanya şeklini seçmenizi sizden isteyecektir. Yandex direct’te 2 çeşit reklam verme çeşidi bulunmakta 1 tanesi Metin grafik reklamlar diğeri ise mobil uygulama reklamlarıdır. Şuan sadece metin grafik reklam türü kullanılmaktadır.

Metin grafik reklamları

Yandex aramalarında görüntülenen reklam türüdür.

Metin grafik reklamları

Mobil Uygulama Reklamları

Sadece mobilde görüntülenen reklam türüdür.

Yandex Direct Metin Grafik Reklamı Verme

*Metin grafik reklamı verme bölümüne geldikten sonra sizden kampanya adını isteyecektir. Kampanyalara yapacağınız kampanyanın ismini vermeniz sizin o kampanyayı daha sonra bulmanıza yardımcı olur.

yandex3

*Kampanya adınızı girdikten sonra Müşteri adını girmeniz gerekmektedir.

yandex5

*Bu işlemleri sağladıktan sonra kampanyanın başlangıç tarihi ile bitiş tarihlerini girmeniz gerekmektedir.

yandex6

*Kampanya bildirimleri için mailinizi ve telefon numaranızı girmeniz gerekmektedir. Telefon numaranızda gelen smsler sadece kalan bakiyenizi gösterir mail e gelen bilgiler ise kampanya bilgileridir.

yandex7

*Bu aşamaları da yaptıktan sonra strateji bölümünde reklam teklif yönetimini seçmeniz gerekmektedir. Bu işlem hakkında bilginiz bulunmuyor ise searchuzmani.com sitesinden bilgi almanız yararınıza olacaktır. Bize soracak olursanız en güzel strateji bölümü haftalık bütçe stratejisidir.

yandex8

*Aşağıdaki resimde ise reklamınızın istediğiniz bölgelerde yayınlanmasını seçe bilmektesiniz.

yandex13

*Aşağıdaki görselde ise negatif anahtar kelimelerinde çıkmaması için, aşağıdaki bölüme aramalarda reklamınızın çıkmamasını istediğiniz kelimeleri yazmanız gerekmektedir.

yandex9

*Aşağıda gördüğünüz resimde ek ilişkili kelimeler tikini işaretlerseniz. Eş anlamlı bütün kelime aramalarında reklamınız görüntülenir. Ayrıca site izlemesi tikini tıkladığınızda siteniz çalışmadığı anlarda reklam otomatik olarak duracaktır.

yandex10

 

⇒Bu işlemler sağlandıktan sonra Yandex direct reklam gurubu nasıl oluşturulur derseniz aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.

*Bu işlemdede başta yaptığımız reklam türünü seçerek, yaptığınız reklam yayınının başlığını ve reklam metini girdikten sonra, site bağlantısını da reklam yapmak istediğiniz sitenizi girerek oluşturabilirsiniz.

yandex11

* İşlemler yapıldıktan sonra sağ tarafta sizlere reklamınızın nasıl gösterileceğini sizlere göstermektedir.

yandex12

En son aşama ise Tıklama başına maliyeti belirlemek yukarıda da dediğim gibi bunun için yukarıda bahsettiğmiz siteden yardım alabilirsiniz.

Yandex direct reklam verme yazımızın sonuna geldik.

Bir cevap yazın