Youtube Reklam Engelleme

Youtube reklam engelleme yazımızda youtube reklam engelleme ve youtube reklam kapatma konusunu inceledik. Youtube bir video izleme sitesidir. Video izlerken bir çok reklam sizi rahatsız ediyor ise aşağıdaki yazımızı okuyarak youtube deki reklamları engelleyebilirsiniz.

Youtube Reklam Engelleme

Dünya üzerinde kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen video paylaşım platformu olan Youtube, on binlerce videoyu içinde barındırıyor ve youtuber’ların videolarından para kazanmalarına imkan sağlıyor. Para kazanabilmek için Youtube ile Adsense anlaşması yapmak gerekiyor. Özgün içerik üretildiği zaman video telif hakkına ters düşen bir durumla karşılaşmıyorsa, videoyu yükleyen kişi adsense reklamlarından para kazanabiliyor. Adsense reklamları kullanıcılar için önemli bir gelir kapısı olsa da, videoları izleyen kişiler için bir çile haline dönüşebiliyor.

Atlanamayan reklamlarda belirli bir süre veriliyor ve o süre dolmadan reklam kapatılamıyor. Böylece izlenmek isteyen video çalışmasından kullanıcılar keyif alamıyor. Bu sorunu ortadan kaldırabilmek için bazı eklentiler ve programlar bulunmaktadır. Bilgisayarınızda tarayıcılar üzerinden yükleyeceğiniz eklentiler sayesinde, Youtube reklam engelleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

1) Adblock Plus

50 milyondan fazla kullanıcın tercih ettiği bu eklenti sayesinde Youtube reklamları engellenebiliyor. Adblock Plus sadece Youtube reklamlarını değil birçok reklamı kapatabiliyor. Facebook reklamları, logolu reklamlar, yeni bir pencerede isteğimiz dışında açılan reklamlar ve cinsel içeriğe sahip olan bazı zararlı reklamları Adblock Plus sayesinde ortadan kaldırabilirsiniz. Google Chrome üzerinde başarılı bir eklenti olarak hizmet veren Adblock Plus’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca site üzerindeki reklamları engellemek istiyorsanız adblock reklam engelleme yazımızı okuyabilirsiniz.

Youtube Reklam Kapatma

2) Adguard Reklam Engelleyici

Adblock Plus eklentisinden sonra kullanıcıların en çok tercih ettiği youtube reklamları engelleme eklentisi olan Adguard, içerik olarak Adblock Plus’a benzer özellikler sunuyor. Youtube ve Facebook üzerindeki reklamları kesin olarak engelleyebilen Adguard, ayrıca diğer web sitelerindeki reklamları da kapatabiliyor. İsteğe bağlı olarak zararlı yazılıma sahip olan web sitelerine erişimi keser. Kötü amaçları yazılımlara karşı sizi korumaya alır. Sayfaların açılma hızlarına direkt olarak etki eder ve reklamdan doğacak kota sorunlarına kesin bir çözüm olur.

Android üzerinde bu eklentileri kullanabilirsiniz. Adblock Plus eklentisi android cihazlarda sorunsuz olarak çalışmaktadır. Bilgisayarınızda olduğu gibi akıllı telefonunuzda da youtube reklam engelleme keyfi yaşayabilirsiniz. Ayrıca Opera Mini tarayıcısını da çok sayıda kullanıcı akıllı telefonlarında kullanmaktadır. Opera Mini sayesinde reklamsız bir internet gezintisi yaşayabilirsiniz. Ayrıca cihazın RAM’ini fazla kullanmadığı için batarya dostu bir uygulamadır.

Bir cevap yazın