Zenmate Nedir ? Zenmate Nasıl Kullanılır

Yasaklı sitelere giriş yapmak ya da internette mevcut bilgilerini saklamak isteyen kişilerin özel uygulamalar kullanılması gerekmektedir. Bu uygulamalardan birtanesi olan zenmate nedir konusunu inceledik.

Zenmate Nedir ? Zenmate Nasıl Kullanılır

Zenmate Nedir?

Türkiye’de ya da diğer bölgelerde yasaklanan internet sitelerine giriş yapılması ve mevcut ip adresinin saklanması amacıyla kullanılan aracı uygulamalardan bir tanesi de Zenmate olmaktadır. Zenmate üzerinden yapılacak bağlantılarda kişilerin herhangi bir kısıtlama olmadan internet bağlantısı elde etmesi mümkün olurken, aynı zamanda Zenmate ile ip adresi değiştirme gibi kişiler farklı ülke sunucuları üzerinden internet bağlantısı kullanılabilmektedir.

Zenmate sunucu ve ip değişikliğinin yanı sıra güvenlik konusunda da önemli bir avantaj sağlamaktadır. Bu bakımdan güvenli bir şekilde internet bağlantısı kurmak isteyen kişilerin de bu konuda mutlaka Zenmate gibi bir uygulamayı tercih etmesi gerekmektedir.

Zenmate Nasıl Kullanılır?

Zenmate Nasıl Kullanılır?

Zenmate kullanmak isteyen kişilerin resmi internet sitesini tercih etmesi gerekmektedir. Resmi internet sitesi üzerinden yapılacak indirme işlemlerinde güncel versiyonlar kullanılabilir. Premium gibi farklı üyelik tiplerinin olduğu Zenmate için ücretsiz versiyon da bulunmaktadır. Zenmate nedir ya da Zenmate nasıl kullanılır gibi durumlar hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler resmi internet sitesinde yer alan bilgilendirici yazıları da okuyabilir. Premium üyelik sahibi olan kişilerin farklı platformlarda da Zenmate kullanabilmesi mümkündür. Zenmate için minimum 9.99 TL’den başlayan fiyatlar ile üyelik alınabilmesi mümkün olduğundan dolayı kişilerin abonelik ücretlerine göre uygun bir seçim yapması yeterli olacaktır.

Zenmate Chrome Eklentisi

Zenmate uygulamasını ücretsiz bir şekilde kullanmak isteyen kişiler için en kolay yöntem Zenmate Chrome eklentisi olmaktadır. Google Chrome uygulama mağazası üzerinden indirebileceğiniz Zenmate eklentisi sayesinde direk tarayıcınız ile uyumlu eklenti üzerinden Zenmate imkanlarından yararlanabilirsiniz. Üstelik herhangi bir kısıtlama olmaması kolaylık sağlar ve kişilerin sadece belirli lokasyonlar üzerinden bağlantı kurmasına izin verilmez. Fakat 4-5 farklı ülke seçeneği ücretsiz versiyonda dahi sunulmaktadır.

Zenmate kullanımı basit olduğu gibi eklentiyi aktif hale getirmeniz yeterlidir. Uygulamanın aktif olup olmadığını öğrenmek isteyen kişiler ise online olarak ip sorgulaması yapabilir.

Bir cevap yazın