Zyxel Modem Arayüz Şifresi

Bu yazımda sizlere internet sağlayıcılarının en çok kullandığı modem olan zyxel modem arayüz şifresini yani zyxel modem arayüzüne girişi anlatacağım. Zyxel modem şifresi.

Zyxel Modem Arayüz Şifresi

İnternete bağlanabilmeniz bir internet sağlayıcısı ile anlaşmanız gerekmekte. Buna örnek olarak Türkiyede en çok kullanılan Türk Telekom internet (ttnet) ile örnek verebiliriz. Siz ttnet ile bir anlaşma sağladığınızda sizlere “@ttnet” diye kullanıcı adı birde şifre veriyorlar. Peki bu kullanıcı adı ve şifreyi nerede kullanacağız. İşte burada devreye modem giriyor.

Bugün size zyxel modemden örnek vereceğim. İlk öncellikle modem ara yüzüne girebilmeniz için. Evinizdeki modemin fiziksel bağlantılarını yapmanız gerekmekte bu bağlantılar yapıldıktan sonra zyxel modem ipsini bilgisayarınızın her hangi bir tarayıcısının adresine yazmanız gerekiyor zyxel modem ipsi “192.168.1.1” bu ip yi adres satırına yazıp enter tuşuna basın.

Karşınıza bir kullanıcı adı ve şifre isteyecek burada size ttnetin verdiği kullanıcı adını ve şifreyi girmeyeceksiniz. Ttnet üzerinden örnek verdiğim için zyxel modem şifresi ve kullanıcı adı “admin” şifresi ise “ttnet”,”1234” veya”12345” olacaktır.

Giriş bilgilerini tamamladıktan sonra zyxel modemin arayüzüne giriş işlemini tamamlamış oluyoruz. Eğer modeminiz kablosuz modem ise bilgisayarınıza kablo ile değilde wifi ile bağlanacaksanız. Modeminizin wifi şifre değiştirme işlemini kesinlikle yapmanızı öneririm. Güvenliğiniz açısından wifi şifresini değiştirin.

Bir cevap yazın